Lütfen Dikkat

Bu yazıyı yazmak istemezdim ama karşılaştığımız büyük bir sorunu sizlerle paylaşmak istedim. Özellikle sahtekar kombi servislerinin baş vurduğu tırnak içine alarak söylüyorum ”Servis ücreti alınmaz” diye broşürleri kapınıza bırakanları son yıllarda daha sık görüyoruz.

Evet Servis ücreti alınmaz kelimesinin cazibesine inanan, aldanan bir çok kullanıcının ne derece mağdur olduklarına bizler sıklıkla karşılaşıyoruz. Gerçekten geliyorlar arıza tespiti yapıyorlar ve onarım ücretini size söylüyor ve yaptırmadığınız taktirde servis ücreti almadan gidiyorlar. Lütfen sizlerde bir düşünün servis aracı ile kapınıza kadar geldi cihazınızı açtı kontrollerini yaptı ve sizden servis ücreti almadan çıkması normal midir?  Eğer yaptırmıyor iseniz orada cihaza daha büyük zarar vererek çıktıklarına bugün şahit olduk. Müşterimize gelip arıza tespiti yapan teknik eleman Fan motorunun arızalı ve değişmesi gerektiğini söylüyor ve fiyat veriyor? Tabi yüksek bir fiyat verince müşterimiz yaptırmıyor. Cihazı tekrardan kapatan servis elemanı ana kart üzerinde köprü bulunan bir parçayı yerinden pense veya yan keski ile çıkartıyor.  Yani anlayacağınız ana kartı arızalı konuma getiriyor.

Doğal olarak biz cihazı kontrol ettiğimizde ilk olarak Ana kartın hiç çalışmadığından dolayı bu parçanın arızalı olduğunu söylüyor ve yenisi ile değişiyoruz. Bu sırada fan motorunun da arızalı olduğunu görüyoruz. Müşterinin olayı anlatması ile ana kartı incelediğimizde kart üzerinde oynandığı açıkça görülüyor.

Burada sakın servis ücreti almayan hiç bir firma üzerine alınmasın tabi işini düzgün yapan belki firmalarda vardır.

Biz Ayazağa kombi servisi olarak servis ücreti talep etmekteyiz.

ayazagakombiservisi

Comment is closed.